Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στον αύλειο χώρο του σχολείου μας,με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών και στη συνέχεια ο Ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί.

Ώρα προσέλευσης : 9.30 π.μ.

Ώρα αγιασμού: 10.00 π.μ.

Ώρα αποχώρησης: 11.00 π.μ.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών της Α΄ τάξης θα γίνει αποκλειστικά από την είσοδο της Μεγ. Αλεξάνδρου.

Λόγω Covid19 και τηρώντας τα ισχύοντα μέτρα, θα εισέλθουν μόνο οι μαθητές επιδεικνύοντας τα προβλεπόμενα selftest.

Oι γονείς της Α΄ Τάξης θα ενημερωθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα για τη γνωριμία με τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων.

Την Τρίτη 14/9/2021 η προσέλευση των μαθητών θα γίνει 8.00-8.15. Τα παιδιά εκείνη τη μέρα θα φέρουν μαζί τις σχολικές τους τσάντες για να παραλάβουν τα βιβλία τους και η αποχώρηση θα γίνει 13.15 μ.μ.

Από Τρίτη 14-9-2021 το Ολοήμερο σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 16.00 μ.μ.

Από τις Διευθύνσεις των Σχολείων